Spartak Trnava v tejto sezóne Slovenský pohár nezískal

Výsledné skóre finálového zápasu proti MFK Ružomberok bolo 1:0.

Záber z dnešného zápasu | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

V Košiciach sa dohralo finále Slovnaft cupu. Jubilejný 55. ročník Slovenského pohára je tak na konci. Z úplného víťazstva sa tešia futbalisti tímu MFK Ružomberok. Prvý gól zápasu strelil Ružomberok v závere prvého polčasu, podarilo sa to Adamovi Tučnému. Na tribúne sedel aj Martin Škrtel, ktorý prišiel podporiť Trnavčanov.

Spartak Trnava sa do finále Slovenského pohára prebojoval po šestnásty raz. Ak by dnes vyhral, stal by sa vôbec prvým klubom na Slovensku, ktorý v doterajšej histórii vyhral trikrát v rade. Doteraz sa to nepodarilo nikomu.

Pre Ružomberok je to po triumfe v roku 2006 historicky druhé prvenstvo v Slovenskom pohári, na pomyselnom tróne vystriedal práve Trnavu, ktorá zvíťazila v uplynulých dvoch ročníkoch.

Ružomberok získal vďaka triumfu v SP aj miestenku v predkole Európskej ligy.

Slovenský pohár - Slovnaft Cup 2023/2024, finále:
        MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)
        Gól: 45.+2 Tučný. Rozhodovali: Kružliak - Ferenc, Vitko, ŽK: Zsigmund - Koštrna, Paur, Mikovič, 8764 divákov.
        Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (67. Maslo) - Luterán (79. Jackuliak), Kochan, Zsigmund (75. Múdry), Selecký - Hladík (75. Gerec), Chrien, Tučný (67. Domonkos)
        Trnava: Takáč - Šulek (60. Paur), Koštrna, Kóša, Mikovič - Zelkovič (75. Bukata, 89. Poznar) - Daniel, Ofori, Procházka (75. Štefánik), Azango - Ďuriš

Hráči Trnavy sa už po úvodnom výkope pustili do ofenzívy a po 15 sekundách sa do sľubnej šance dostal Daniel, brankár Frühwald vyrazil loptu na roh. Krátko na to nasledovala hlavička Kóšu, ktorý tesne minul pravú žrď. Trnavčania sa naďalej snažili diktovať hru a ich snaha v 22. minúte vyústila do strely Oforiho, s ktorou nemal Frühwald problém. Ružomberčania postupne vyrovnali hru, hrozili najmä z brejkov. S blížiacim sa záverom prvého polčasu pribudlo nervozity na oboch stranách. V nadstavenom čase si Šulek nerozumel s brankárom Takáčom, ktorý sa v snahe spracovať nečakanú prihrávku pošmykol, k lopte sa dostal nedôsledne pokrytý Tučný a zblízka otvoril skóre - 1:0.

Hráči Spartaka sa od úvodu druhého polčasu snažili o vyrovnanie. V 52. minúte sa dožadovali pokutového kopu po údajnej ruke v šestnástke Ružomberka, no VAR nepotvrdil porušenie pravidiel. Krátko na to sa k strele dostal Ofori, Frühwald ju vyrazil na roh. V následných ofenzívnych snahách Spartaka sa k strelám dostal Procházka, no neuspel. Vyrovnať sa už nepodarilo ani Štefánikovi, ktorý v závere riadneho hracieho času hlavičkoval tesne nad bránu.

"Strašne to bolí." sklamane povedal tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík po prehre vo finále SP s Ružomberkom.

Trnavské rádio
Tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík po prehre.
Kopírovať embed kód
Skopírované

Dnešný zápas ste si mohli naživo vypočuť na webe Trnavského rádia. Sme váš online štadión.

Správy o päť minút skôr ako ostatní a všetko, čím práve žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.