Spartak Trnava doma vyhral nad Zemplínom

Jediný gól strelil Adrian Zeljkovič.

Zeljkovič po strelení gólu | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava sa rozlúčili s rokom 2023 víťazstvom. Na domácej pôde zdolali v 18. kole Niké ligy Michalovce 1:0. O výsledku rozhodla posledná akcia prvého polčasu. Trnavčania rozvinuli akciu oproti brániacemu bloku hostí do ľavej strany, odkiaľ Azango spätnou prihrávkou našiel na osi pokutového územia Zeljkoviča a ten z prvej trafil po zemi k žrdi.

Červeno-čierni sa už pred zápasom rozlúčili s útočníkom Michalom Ďurišom, ktorý sa po hosťovaní vracia do Othellos Athienou, pri jeho striedaní v 76. minúte znel trnavským štadiónom ďakovný potlesk za hráčove výkony. Po zápase fanúšikovia skandovali jeho meno. "Pocity mám z toho zmiešané. Som rád, že som tu mohol byť takú dobu. Za tie tri mesiace som tu našiel veľa dobrých ľudí a Trnava mi prirástla k srdcu," uviedol po zápase Michal Ďuriš.

Trnavské rádio
Ďuriš: "Trnava mi prirástla k srdcu"
Kopírovať embed kód
Skopírované

Spartak prezimuje na treťom mieste tabuľky, Michalovciam patrí predposledná pozícia, v tejto sezóne ešte nevyhrali.

Niké liga – 18. kolo:
        FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
        Gól: 45. Zeljkovič, ŽK: Azango - Šimko, Karasiuk, rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Pacák, 2018 divákov
        Spartak: Takáč – Procházka, Djurič, Kóša, Šulek – Zeljkovič – Ofori, Bukata (76. Paur), Bernát (67. Mikovič), Azango (84. Gorosito) – Ďuriš (76. Djuričin). Tréner: Gašparík.
        Michalovce: Frelih – Šimko, Vaško, Bednár, Bahi –  Karasiuk (46. Jeřábek), Shimamura, – Jánošík (74. Magda), Musák (40. Pavúk), Van Kessel - Marcin. Tréner: Struhár

Spartak Trnava najbližšie na trávniku uvidíme v januári, kedy sa tím zúčastní Malta Cupu.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.