Spartak Trnava vyhral nad Zlatými Moravcami

Jediný gól zápasu strelil Philip Azango.

Ilustr. foto | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom dueli 13. kola Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0. O triumfe domácich "andelov" rozhodol Philip Azango.

V 27. minúte Štefánikov priamy kop z pravej strany odvrátila obrana ViOnu len na hranicu šestnástky, kde stál Azango a nigérijský krídelník z prvej poslal loptu do brány. Trnava mala aj ďalšie šance na skórovanie, najväčšie hrotový útočník Ďuriš, tentoraz mu však nebolo dopriate tešiť sa z gólu. Čiernou škvrnou duelu bolo zranenie trnavského obrancu Šuleka, ktorého museli striedať už v prvom polčase. V 56. minúte videl červenú kartu za opakovanú kritiku rozhodcu asistent trénera Spartaka Kukučka. Trnava figuruje v tabuľke na štvrtej priečke, ViOn zostáva na poslednom 12. mieste.

Výkon Trnavčanov nebol podľa obrancu Spartaka, Kristiána Koštrnu ideálny. Napriek tomu sa z víťazstva tešia. "Sú to tri body ako každé iné. Do tabuľky sme ich potrebovali," uviedol po zápase Koštrna.

Trnavské rádio
Koštrna po zápase
Kopírovať embed kód
Skopírované

Niké liga – 13. kolo:
      FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
      Gól: 27. Azango. ŽK: Priszstács (asistent trénera) - Sluka, Suľa, Duga, ČK: 56. Kukučka (asistent trénera), rozhodovali: Marhefka – Poláček, Roszbeck, 3468 divákov.
      Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Šulek (43. Breznik) – Zeljkovič – Azango, Štefánik (63. Bainovič), Ofori (75. Procházka), Daniel – Ďuriš
      Zlaté Moravce: Knobloch – Majdan, Suľa, Čonka, Sluka – Gono (58. Čerepkai), Duga – J. Švec, Brenkus (72. Weir), Nsumoh (46. Mondek) – Balaj (46. Mijič)

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.