Piešťanské Čajky prehrali v napínavom zápase Eurocupu

Tréner Piešťan povedal, že o všetkom rozhodlo šťastie.

Foto zo zápasu | Zdroj: Ladislav Duračka
Mazda - TANEX Trnava

Basketbalistky Piešťanských Čajok mali na dosah druhé víťazstvo v B-skupine Európskeho pohára (Eurocup), ale na palubovke InvestInTheWest Enea Gorzów prehrali po úspešnej strele spolu so záverečným klaksónom tesne 81:83. Tréner Čajok Peter Jankovič po zápase neskrýval sklamanie, ale ani hrdosť na svoj tím.

Trnavské rádio
Jankovič hodnotí zápas: "Je to ťažké"
Kopírovať embed kód
Skopírované

Zápas zhodnotil jednoduchou vetou, ktorá hovorí za všetko.

Jankovič: "Vyhral šťastnejší tím"
Skopírované

Prvé tri minúty to bol v podaní oboch tímov festival zahodených šancí, až to celé prelomila Wentzelová. Gorzów sa následne ujal vedenia po dobrom bodovom úseku, ale Piešťany na toto správne zareagovali. V týchto momentoch ich viedla Herminjardová, ale na domácej strane sa už postupne dostávala do tempa Bibbyová. Vo vysokom útočnom tempe začali Čajky mierne strácať krok, prvú štvrtinu prehrali 15:21. Druhá 10-minútovka bola v podobnom duchu, Gorzów viedla Bibbyová a keď bolo potrebné, tak sa k nej pridali bodovo spoluhráčky. Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo v niektorých momentoch sťahovať manko, ale nikdy nie tak, ako by si želal. Aj preto sa išlo na polčasovú prestávku za stavu 33:45. Jankovič pripustil, že zápas sprevádzali aj chyby.

Jankovič: "Aj napriek chybám to bola vyrovnaná partia"
Skopírované

Druhý polčas Piešťany začali aktívnejšie, najmä strelecky, koncentráciou a obranou. Chceli sa vrátiť do boja o víťazstvo, čo sa im v priebehu tretej štvrtiny úspešne darilo. Ich kolektívny výkon bol protiváhou k individuálnej kvalite Bibbyovej. Dinga-Mbomiovej sa dokonca podarilo stiahnuť na rozdiel útoku – 53:56, ale posledné slovo v tejto časti mal Gorzów. Do záverečnej štvrtiny sa išlo z domáceho pohľadu za stavu 63:57.

Štvrtá štvrtina bol mimoriadne zaujímavá, najskôr poľský tím trochu odskočil, ale potom sa Dinga-Mbomiovej s Herminjardovou podarilo priblížiť na rozdiel bodu (64:65). Gorzów to naštartovalo, dostal sa do dvojciferného náskoku, ale Piešťany sa nevzdali a opätovne stiahli. Dve sekundy pred koncom dokonca vyrovnali na 81:81, Gorzów však v poslednom útoku trafil ťažkú strelu s klaksónom a vyhral pred domácimi fanúšikmi. Tréner Čajok verí, že totím posilní.

Jankovič: "Škoda, škoda"
Skopírované

V tabuľke majú Piešťanské Čajky na konte jedno víťazstvo a dve prehry, po súťažnej prestávke sa predstavia najbližšie doma, 22. novembra privítajú luxemburský T71 Dudelange.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.