Spartak Trnava si berie všetky body zo zápasu proti Banskej Bystrici

Záver bol pomerne dramatický.

Gólová radosť. Tréner Michal Gašparík a hráč Milan Ristovski | Zdroj: Spartak Trnava
Mazda - TANEX Trnava

Prehra so cťou a spokojné víťazstvo. Spartak Trnava ukončil týždeň s nabitým programom výhrou nad Banskou Bystricou. Na pôde súpera zvíťazila Trnava 2:1 a napravila si tak chuť po tesnej prehre s tureckým Fenerbahce. Prvý gól zápasu padol v 40. minúte, jeho autorom bol Kelvin Ofori. O 19 minút na to sa zadarilo Milanovi Ristovskemu. Ku koncu výsledok korigovala ešte Banská Bystrica. Spartakovci zvíťazili v treťom stretnutí za sebou a v tabuľke im patrí piate miesto o bod za Žilinou.

Niké liga – 10. kolo:
        MFK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
        Gól: 82. Hlinka - 40. Ofori, 59. Ristovski. Rozhodcovia: Glova – Kmec, Pacák, ŽK: Polievka – Balinovič, Mikovič, Ujlaky.
        Banská Bystrica: Hruška – Pišoja (77. Hanes), Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský (70. Ľupták) – Rymarenko, Richtárech (77. Považanec), Hlinka – Acosta (70. Depetris), Polievka
        Trnava: Takáč – Ujlaky, Štetina, Djurić – Karhan, Bainović (68. Zeljković), Procházka, Mikovič (C) (90+2. Kompan Breznik) – Azango (76. Bernát), Ristovski (76. M. Ďuriš), Ofori.

Podľa trénera Spartaka Trnava Michala Gašparíka bol zápas veľmi dôležitý. Z víťazstva a zisku bodov sa teší. "Je to pre nás dôležité víťazstvo, pretože sme vedeli pravdepodobne ako sa tá tabuľka bude vyvíjať," povedal Gašparík