Spartak Trnava prehral doma s Fenerbahce Istanbul

Druhý zápas v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy sa pre Trnavčanov skončil 1:2.

Zápas Európskej konferenčnej ligy odohrali na vypredanom štadióne v Trnave | Foto: Lukáš Grinaj, TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava dnes odohrali svoj druhý zápas v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. Na domácom vypredanom štadióne privítali Fenerbahce Istanbul. Trnavčania sa dobre bránili, no nakoniec vyhrať nedokázali. Fenerbahce Istanbul ich zdolal 2:1.

Prvý gól za turecký tím zaznamenal Joshua King v 70. minúte zápasu. Tomu sa podarilo opäť dostať loptu do siete, čím si hostia pripísali dva góly. Domáci mali v 77. minúte veľkú gólovú príležitosť, no nepremenili. Napokon sa Spartakovcom podarilo skórovať. O jediný gól Trnavy sa postaral v 88. minúte Kelvin Ofori. Napínavý duel sledovalo 17 583 divákov.

Trnavskí fanúšikovia môžu byť spokojní, Trnava podala proti veľkému favoritovi veľmi dobrý výkon a do konca hrala aspoň o remízu.

Spartakovcov podporovali fanúšikovia | Foto: Lukáš Grinaj, TASR

Na rizikový zápas dohliadalo niekoľko stoviek policajtov všetkých služieb z celého Slovenska. Pred zápasom ani počas presunov fanúšikov oboch klubov na trnavský štadión nezaznamenali policajti výtržnosti ani hromadné narušenie verejného poriadku.

Policajti dávali pozor pred zápasom aj počas neho | Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Po dvoch kolách figuruje slovenský tím s nulou na bodovom konte na dne tabuľky H-skupiny, ktorú vedie Fenerbahce so ziskom šiestich bodov. Hostia potvrdili v Trnave rolu favorita.

Tréner Spartaku Michal Gašparík napriek tomu hodnotí zápas pozitívne.

Trnavské rádio
Michal Gašparík hodnotí zápas.
Kopírovať embed kód
Skopírované

Najbližšie sa trnavskí futbalisti predstavia v EKL 26. októbra o 21.00 hod. opäť pred domácim publikom proti dánskemu Nordsjaellandu.

H-skupina Európskej konferenčnej ligy, 2. kolo:
FC Spartak Trnava - Fenerbahce Istanbul 1:2 (0:0)
      Góly: 88. Ofori - 70. a 81. King. ŽK: Kóša, Bernát - Batshuayi. Rozhodovali: Stegemann - Gittelmann, Günsch (všetci Nem.), 17.528 divákov.
     Trnava: Takáč - Koštrna, Djurič, Kóša - Šulek (75. Ristovski), Zeljkovič, Bernát (75. Štefánik), Mikovič (87. Kompan Breznik) - Ofori, Ďuriš (87. Paur), Daniel (87. Azango)
     Fenerbahce: Egribayat - Osayi-Samuel, Rodrigo Becao (63. Djiku), Aziz, Oosterwolde - Yandas (63. Szymanski), Crespo, Zajc (63. Fred) - King (84. Tadič), Batshuayi (84. Nayir), Kent

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.