Spartak Trnava remizoval doma s Ružomberkom

Výsledné skóre zápasu bolo 2:2.

Tréner Michal Gašparík aktuálne na tlačovej besede po zápase. | Foto: pj, red.
Mazda - TANEX Trnava

Deviate kolo Niké ligy sa uzavrelo na Štadióne Antona Malatinského. Skóre otvoril v 41. minúte Erik Daniel, o pár minút na to reagoval Ružomberok na 1:1. Pre Spartak Trnava to vyzeralo nádejne po góle Michala Ďuriša, no Ružomberok dokázal vyrovnať.

Futbalistom Spartaka Trnava sa proti Ružomberku dlhodobo nedarí a potvrdil to aj nedeľný zápas 9. kola Niké ligy. "Andeli" mali väčšinu hracieho času prevahu, dvakrát v stretnutí viedli, napokon sa však zrodila remíza 2:2.

Skóre otvoril v 41. minúte po prudkej prihrávke Ďuriša na zadnú žrď Daniel, po návrate z kabín však vyrovnal Šefčík, keď k nemu preletel Hladíkov center a z rohu päťky skóroval. Trnava kontrovala centrom Oforiho, ktorý si na prsiach prebral Ďuriš a z voleja pohotovo trafil do siete. Lenže v 63. minúte stratili domáci na svojej polovici loptu, kontru potiahol Hladík, Šefčík naservíroval na pätku Gerecovi a ten z voleja stanovil na konečných 2:2. Trnava si síce ešte vypracovala šance, skóre sa však už nezmenilo. Oba tímy majú na konte po deväť bodov. Trnava naposledy zdolala Ružomberok v novembri 2020.

Hodnotí tréner FC Spartak Trnava Michal Gašparík.

Trnavské rádio
Gašparík: "Zápas sme mali dobre rozbehnutý."
Kopírovať embed kód
Skopírované

Fortuna liga - 8. kolo:
        FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:2 (1:0)
        Góly: 41. Daniel, 54. M. Ďuriš – 48. Šefčík, 63. Gerec, ŽK: Šulek, Hodulík (asistent), rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vass, 2611 divákov.
        Spartak: Takáč – Šulek (84. Koštrna), Štetina (84. Ristovski), Djurič, Mikovič – Zeljkovič – Ofori, Štefánik (68. Bainovič), Bernát (68. Oseni), Daniel (75. Paur) - Ďuriš.
        Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík (66. Luterán), Zsigmund – Gerec (66. Boďa), Chrien (75. Domonkos), Šefčík (75. Chobot) – J. Hladík (83. Múdry)

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.