Spartak Trnava postupuje! Bíli Andeli ku koncu nedali Poliakom šancu

Spartak Trnava zdolal Lech Poznań 3:1. Na zápas sa prišlo pozrieť takmer 17 tisíc divákov.

Radosť zo skvelého výsledku. | Foto: Lukáš Grinaj, TASR
Mazda - TANEX Trnava

Spartak Trnava nastúpil na odvetu tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy proti Lechu Poznań. Bíli Andeli zdolali poľský tím 3:1. Na Štadióne Antona Malatinského bolo 16 708 divákov, ktorí domácich hnali k skvelému výkonu.

Prvý gól strelil v 37. minúte Kelvin Ofori.

V 50. minúte uštedril Poliakom Spartak druhý gól. Opäť v tom mal prsty Kelvin Ofori, ktorý sa výborne zorientoval v pokutovom území. Loptu dostal až na voľného Erika Daniela, ktorý loptu zblízka dopravil do siete.

Na snímke hráč Spartaka Kelvin Ofori a hráč Lechu Dino Hotič  | Foto: Lukáš Grinaj, TASR
Na snímke hráč Spartaka Kelvin Ofori a hráč Lechu Dino Hotič | Foto: Lukáš Grinaj, TASR

Tím Poznań strelil gól do brány Trnavčanov v 64. minúte. Ishak dobrou prihrávkou našiel na hranici pokutového územia voľného Kristoffera Veldeho, ktorý znížil stav zápasu.

Do postupovej pozície sa vrátila Trnava v 74. minúte. Kristián Koštrna v sklze poslal centrovanú loptu z pravej strany do pokutového územia, kde bol úplne voľný Lukáš Štetina a nožničkami strielil exkluzívny gól. Takto ho po zápase komentoval.

Trnavské rádio
Štetina: "Vďaka Bohu za to."
Kopírovať embed kód
Skopírované

Napínavý zápas si prišlo pozrieť takmer 17 tisíc divákov | Foto: Karin Talajková, Trnavské rádio

Spartak sa v play off o skupinovú fázu EKL stretne s ukrajinským SC Dnipro-1. Spartak hral naposledy play off v európskej súťaži v roku 2018, cez Olimpiju Ľubľana (1:1, 2:0) vtedy postúpil do skupinovej fázy EL.

Zápas mal skvelé tempo a energiu. | Reprofoto: RTVS

Záver zápasu FC Spartak Trnava - Lech Poznań

Hlasy po zápase

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Hovoril som to pred zápasom, že štadión má svoje čaro a dokážeme vyhrať nad každým, keď sa vypredá."

Gašparík: "Štadión má svoje čaro."
Skopírované

Martin Mikovič: "Ťažko sa hľadajú slová. Dobre sme sa pripravili a hrali sme úplne odlišne ako v Poľsku. Štetina dal neskutočné nožničky, ale aj také príbehy prináša život. Vedel som, že Lech má kvalitu, ale mali až príliš silné vyjadrenia. Takáč predviedol takéto zákroky v minulej sezóne a veľmi nám na konci pomohol."

Lukáš Štetina, obranca Spartaka Trnava a autor postupového gólu: "Predviedli sme dobrý kolektívny výkon, gól bol len čerešničkou na torte. Nevedel som, či to mieri do brány, ale našťastie to tam padlo. Fanúšikovia boli perfektní, ďakujeme aj im a je to z veľkej časti aj ich zásluha."

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.