Piešťanskí kanoisti a kajakári bojovali na majstrovstvách Európy v Portugalsku

V juniorských kategóriách sa umiestnili na popredných priečkach.

Finále v Montemore | Zdroj: Pavol Jurák, Trnavské rádio
Mazda - TANEX Trnava

V portugalskom Montemore sa od štvrtka do nedele konali Majstrovstvá Európy do 23 rokov. Súťažili kanoisti aj kajakári. Viacerí slovenskí športovci dosiahli slušné výsledky, veď len v A-finále v rýchlostnej kanoistike bolo 15 lodí. V mnohých pádlovali Piešťanci.

Slovensko reprezentovalo viacero športovcov z Piešťan | Zdroj: Pavol Jurák, Trnavské rádio

Bronzová medaila len tesne ušla Romane Švecovej v kajaku na 1000 metrov. Na majstrovstvách sveta nedávno vyhrala 2. miesto na 5000 metrov. Uviedla, že v kategóriách určite cíti rozdiel. "Som veľmi spokojná s aktuálnym výsledkom, pretože som sa chcela umiestniť v top päťke. Koho by však štvrté miesto nemrzelo," priznala.

Trnavské rádio
Švecová: "Boli to dve sekundy od tretieho miesta."
Kopírovať embed kód
Skopírované

Romana Švecová sa objavila aj v dvojkajaku (K2) s Hanou Gavorovou na 500 metrov. Skončili na 7. mieste. Zhodli sa na tom, že siahli na dno svojich síl. Proti však bol silný vietor.

Gavorová a Švecová hodnotia majstrovstvá
Skopírované

Zákulisie majstrovstiev v Portugalsku | Zdroj: Pavol Jurák, Trnavské rádio

V mužskej K2 sa objavila dvojica Tomáš Holka, Daniel Rybanský. Rodák z Piešťan povedal, že dúfal v lepší priebeh. Podaril sa im priamy postup, no vo finále skončili na 6.mieste.

Rybanský: "Dali sme tam všetko."
Skopírované

Peter Kizek z Piešťan vystupoval v C2 na 500 metrov s Eduardom Strýčkom. Skončili na piatom mieste. "Som neskutočne rád, ako sme nakoniec dopadli. Bol to veľký skok oproti majstrovstvám sveta aj oproti tomu, čo sme doteraz jazdili," uviedol. Atmosféru v Portugalsku si užil a vníma ju ako pozitívny impulz do prípravy na majstrovstvá sveta v Duisburgu, kde pôjde už o boj o olympiádu.

Kizek: "Ostávame pokorní."
Skopírované

Piešťany reprezentoval na majstrovstvách Európy aj Matej Današ. V B-finále v kajaku na 500 metrov skončil na 8. mieste. Viac sa mu darilo na 1000 metrov, kde skončil na 4. mieste a tesne mu ušla medaila.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.