Spartak Trnava sa vo Walese nestratil, pozná súpera v 3. predkole

Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. Po domácom triumfe 4:1 nad waleským tímom AFC Newtown zvíťazili aj v dnešnej odvete 2. predkola na pôde súpera 2:1. Zverenci Michala Gašparíka sa o týždeň 4. augusta stretnú v 3. predkole s poľským tímom Raków Čenstochová.

Z Británie si Trnavčania vezú výhru. l Zdroj: Lukáš Grinaj
Vyberte si z ponuky našich reklamných produktov

Trnavské rádio
Gašparík má obavy z ďalšieho súpera
Kopírovať embed kód
Skopírované

Trnava bola vo dnes favoritom duelu aj napriek tomu, že sa jej pred odletom na Ostrovy skomplikovala situácia so zostavou. Pre problémy s vízami nemal Spartak k dispozícii Nigérijčanov Yusufa Bamideleho, Kazeema Bolajiho, Azeeza Oseniho, Ghančana Kelvina Boatenga a ani severomacedónskeho útočníka Milana Ristovského. Trnava síce prehrávala na ihrisku súpera od 35. minúty po góle Aarona Williamsa z pokutového kopu, no v druhom polčase skóre otočila zásluhou Samuela Štefánika a Martina Bukatu.
Gašparík o vydretých troch bodoch
Skopírované

Newtown hrá svoje ligové zápasy na viacúčelovom päťtisícovom štadióne Latham Park, ten však nespĺňa podmienky na zápasy v európskych klubových súťažiach, preto zápas s Trnavou odohral v anglickom Oswestry na dvojtísícovom štadióne Park Hall.

odvetný zápas 2. predkola EKL:
      AFC Newtown - FC Spartak Trnava 1:2 (1:0)
      Góly: 35. A. Williams (z 11 m) – 73. Štefánik, 79. Bukata
      Rozhodovali: Diamantopoulos - Psarris, Meintanas (všetci Gréc.),

ŽK: Walker, Ismail, Sutton, Wharton – Azevedo, Kozak, Bukata
      Newtown: D. Jones – C. Williams, Sears, Sutton (81. Mills-Evans), Roberts – Ismail (63. Rushton), Hughes, Walker (70. Wharton), Cowans – Robles (81. Hesden), A. Williams
      Trnava: Vantruba – Čurma (46. Štetina), Tumma, Kóša – Koštrna, Štefánik, Savvidis (80. Ujlaky), Kozak – Iván (46. Bukata), Paur (73. Karhan), Azevedo (46. Mikovič)
      /prvý zápas: 1:4, Trnava postúpila do 3. predkola/

Prvý polčas veľa dobrého futbalu nepriniesol. Úvodnú šancu mali domáci, no strela Craiga Williamsa skončila vedľa. Spartak odpovedal po šanci Ivána, ale ani on sa nepresadil. Hra bola v tejto fáze vyrovnaná, hoci Spartak mal loptu častejšie na kopačkách. V 34. minúte však zahral Koštrna vo vlastnej šestnástke rukou a domáci mali výhodu pokutového kopu. Ten Aaron Williams s prehľadom premenil - 1:0. Spartak sa do konca polčasu snažil o vyrovnanie, ale dočkal sa až po prestávke.

Tréner Gašparík poslal do druhej 45-minútovky troch nových hráčov a Spartak začal kontrolovať hru. Vyrovnať mohol Mikovič v 69. minúte, ale po centri Bukatu minul. O štyri minúty neskôr však Štefánik mieril presne - 1:1. V 79. minúte sa pohral s obranou domácich Bukata a zabezpečil Spartaku zaslúžený triumf. V závere mohol ešte prikrášliť skóre Karhan, ale v dobrej pozícii netrafil bránku.