V Trnave bolo derby, domáci Spartak však prehral

{if13}

V 11. kole Niké ligy Spartak Trnava prehral so Slovanom Bratislava.

Momentka z dnešného zápasu | Zdroj: TASR
Apka iOS

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v šlágri 11. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 1:0. Tradičné derby rozhodol v prospech úradujúceho majstra gól Tigrana Barseghjana v 69. minúte. Duel sledovalo viac ako 13-tisíc divákov. Slovan sa dostal priebežne na prvé miesto v tabuľke o dva body pred Žilinu, ktorá má k dobru nedeľňajší domáci duel proti Banskej Bystrici.

Očakávaný súboj priniesol v prvom polčase kvalitný futbal vo veľkom tempe. Gólové šance mali na trnavskej strane dvakrát Ofori, na opačnej Strelec či Barseghjan. V druhom polčase mal Slovan vyššie držanie lopty, dlho sa síce nedostával do zakončenia, v 69. minúte však "belasým" vyšla kombinačná akcia - Zuberu prihral na os šestnástky Barseghjanovi, ktorý z prvej poslal loptu do siete. "Andeli" v závere dostali loptu do siete, po strieľanej prihrávke Zeljkoviča skóroval na zadnej žrdi Daniel, ale jeho zásah neplatil pre zreteľný ofsajd. Trnava tak zaznamenala prvú prehru v prebiehajúcom ligovom ročníku a na Slovan stráca zo štvrtej pozície 10 bodov. Barseghjan je s ôsmimi gólmi na čele tabuľky strelcov.

Niké liga - 11. kolo:
        FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
        Góly: 69. Barseghjan. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Vorel, ŽK: Procházka, Kratochvíl, Ďuriš – Barseghjan, Takáč, Tolič, 13.583 divákov.
        Spartak: Frelih – Šulek (70. Jureškin), Sabo, Ujlaky, Holík – Zeljkovič – Ofori, Procházka (83. Corryn), Kratochvíl (74. Pich), Daniel – Ďuriš
        Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Wimmer, Zuberu – Bajrič, Savvidis – Barseghjan (87. Szöke), Gajdoš (58. Metsoko), Marcelli (58. Tolič) – Strelec (80. Ihnatenko)