Trnava postupuje do finále Slovnaft Cupu

Futbalisti Spartaka Trnava dnes vycestovali do Podbrezovej. Ochádzajú s remízou 0:0.

Hráč Trnavy Adrian Zeljkovič a hráč Podbrezovej Ridwan Sanusi | Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Mazda - TANEX Trnava

Vo finále Slovnaft Cupu sa stretnú futbalisti dvojnásobného obhajcu trofeje FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok.

Trnavčania zvládli stredajšiu semifinálovú odvetu. Po domácom víťazstve 1:0 remizovali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 0:0 a v stredu 1. mája o 15.00 h v Košiciach sa pokúsia získať domáci pohár tretíkrát za sebou. Ich súperom bude Ružomberok, ktorý v semifinále potvrdil úlohu favorita proti Lipanom.

Podbrezová otvorila skóre už v deviatej minúte. Gól Bartoša však neplatil pre faul Kabonga. Domáci mali v prvom polčase miestami drvivú prevahu, brankár Takáč pri ich šanciach vyťahoval jednu bravúru za druhou a držal svoj tím nad vodou.

Po zmene strán aktivita "železiarov" pokračovala, hostia však udržali vzadu nulu. "Andeli" mohli napokon aj vyhrať, keď v závere do otvorenej domácej obrany unikli Bukata so Štefánikom, druhému menovanému však nedôrazné zakončenie chytil Danko.

Trnavčania odohrajú v nedeľu na domácom trávniku derby so Slovanom Bratislava. Počúvať však môžete naživo aj na našom webe.