Spartak Trnava vyhral nad Podbrezovou

Výsledné skóre bolo 0:2.

Spartakovec Filip Bainovič počas zápasu | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti Podbrezovej podľahli v 5. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul doma Trnave 0:2. Na víťazstvo tak čakajú vyše mesiac, utrpeli šiestu ligovú prehru v rade. Oba tímy šetrili viacerých kľúčových hráčov, keďže sa sústreďujú na vzájomný odvetný semifinálový zápas Slovenského pohára, ktorý sa bude hrať v stredu takisto v Podbrezovej.

Do vedenia mohli ísť hostia v siedmej minúte, po centri Mikoviča hral rukou už tesne za čiarou v šestnástke Markovič a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten nepremenil Bainovič, brankár Danko vo svojej premiére v najvyššej súťaži vystihol smer a tvrdú strelu zneškodnil. Napokon však kapituloval v 37. minúte, keď Bolaji našiel na päťke Ujlakyho a ten nikým neatakovaný presne zakončil. Tešil sa z premiérového gólu v najvyššej súťaži. Podbrezová mohla vyrovnať na konci polčasu Galčíkom z penalty, keď mu Bolaji vyzul kopačku, no faulovaný hráč z bieleho bodu prekopol bránu. Po zmene strán Spartak zvýšil vedenie po chybe Bakaľu, keď sa dostal k lopte Štefánik a presne namieril z vnútra šestnástky. Podbrezovčania recept na Takáča nenašli a Trnava si tak víťazstvom poistila druhú priečku.

5. kolo nadstavbovej časti Niké ligy - skupina o titul:
        FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)
        Góly: 37. Ujlaky, 59. Štefánik. ŽK: Bukata (Trnava), rozhodovali: Kružliak – Vass, Kmec, 1370 divákov.
        Podbrezová: Danko – Markovič (46. M. K. Bartoš), Bakaľa, Mielke – Sanusi (46. Kováčik), Š. Faško (61. Kabongo), Bajo, Paraj (69. Chyla), Talakov – Galčík, Masaryk (46. Osei)
        Trnava: Takáč – Šulek, Koštrna, Ujlaky, Bolaji – Štefánik, Zeljkovič (46. Bukata), Bainovič – Daniel (46. Ofori, 86. Rýzek), Poznar (46. M. Ďuriš), Mikovič

Trnavské rádio je váš online štadión. Audio komentár nájdete tu.
Už dnešný zápas ste si mohli vyskúšať počúvať naživo na našom webe. Za futbalom s Trnavským rádiom pôjdeme aj o týždeň.

Derby FC Spartak Trnava - Slovan Bratislava budeme vysielať naživo opäť u nás. Budúcu nedeľu so štartom o 17.30 hod. Web www.trnavskeradio.sk je váš online štadión.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.