Spartak Trnava doma prehral s Dunajskou Stredou

Záver zápasu bol dramatický.

Momentka zo zápasu | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhrali v nedeľnom súboji 20. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a urobili dôležitý krok k postupu do prvej šestky. Naopak, Spartak sa dostal pod tlak, v záverečných dvoch kolách základnej časti bude musieť ešte tuho bojovať o udržanie si pozície v skupine o titul. Trnava nevyužila šancu bodovo sa dotiahnuť na druhú Žilinu, Dunajská Streda stráca po víkende na tretích "andelov" už len bod.

DAC vyrukoval v prvom polčase s vysokým napádaním, s čím si Trnavčania dlho nevedeli poradiť. Prvý gól padol v 42. minúte, po pravej strane unikol Gruszkowski, ktorého prihrávka na päťku našla nepokrytého Ramadana, Sýrčan si ešte loptu prebral a z päťky ju poslal do siete. V 82. minúte sa Trnavčania tešili z gólu Ďuriša, ktorý využil nedorozumenie Kačarabu a brankára Popoviča po dlhom odkope trnavského brankára Takáča, lenže videorozhodca zásah po dlhom preskúmavaní situácie zrušil pre ofsajd trnavského útočníka. Krátko po rozohraní sa v šestnástke Trnavy presadil Andzouana a tvrdou strelou zvýšil vedenie hostí. Mikovič v nadstavenom čase síce ešte delovkou do "šibenice" znížil na 1:2, domácim sa však už vyrovnať nepodarilo.

Niké liga - 20. kolo:
        FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)
        Góly: 90.+5 Mikovič - 42. Ramadan, 86. Andzouana, ŽK: Kóša, Procházka - Vitális, Popovič, Trusa, Goure. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel, 5247 divákov.
        Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Šulek (66. Mikovič) – Procházka –  Daniel, Bainovič (46. Bernát), Bukata (76. Poznar), Azango (66. Ofori) – Ďuriš
        D. Streda: Popovič – Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana – Dimun – Trusa (78. Goure), Vitális, Jürgens (78. Herc), Ramadan (64. Yapi) - Kone (57. Mendez)

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.