Na domácom Federálnom pohári skončili Piešťanské Čajky druhé

"Čajky nechali vo finále Federálneho pohára všetko, Žabiny boli nad ich sily," komentoval domáci tím zápas.

Momentka zo zápasu | Zdroj: Piešťanské Čajky
Mazda - TANEX Trnava

Basketbalistky tímu Žabiny Brno po roku opäť vyhrali Federálny pohár. Vo finále tretieho ročníka česko-slovenskej konfrontácie zvíťazili nad domácimi Piešťanskými Čajkami 85:64 a zároveň obhájili Český pohár.

Zástupca českej najvyššej súťaže je zatiaľ najúspešnejším klubom tejto súťaže, keď zdvihol nad hlavu víťaznú trofej druhýkrát (2023, 2024). Domáci tím vylepšil doterajšie maximum na tomto podujatí, ktorým bolo doteraz tretie miesto (2022, 2023).

Piešťanské Čajky – Žabiny Brno 64:85 (31:43)
      zostava a body Piešťan: Herminjardová 18, Jamesová 12, Stašová 10, Jurčenková a Taušová po 6 (Moravčíková 5, Mandičová 4, Dinga-Mbomiová 3, Kraislová, Majerová, Uhlíková a Vandlíková 0)  - najviac bodov Žabiny: Stoupalová 26, Dudášová a Záplatová po 16.
      TH: 15/11 – 29/24, fauly: 26 - 19, trojky: 7 - 13, rozhodovali: Ženiš, Bartoš (obaja SR), Peterková (ČR), štvrtiny: 19:19, 12:24, 17:22, 16:20, 750 divákov.

Takto prebiehaj zápas podľa oficiálneho webu Piešťanských Čajok: Hamzová zo Žabín otvorila strelecký účet finálového duelu, ale podobne ako pri dvoch doterajších vystúpeniach Piešťan na Federálnom pohári, tak ďalšie minúty patrili domácemu tímu, ktorý odpovedal hneď 5 bodmi za sebou. Na oboch stranách sa hralo s obrovskou energiou a bojovnosťou, viac z toho vedeli vyťažiť Čajky. Zaplnená Diplomat aréna ich hnala za vedením, ale Brno odpovedalo streľbou za tri body, vďaka ktorej skončila prvá štvrtina nerozhodne – 19:19. Úplne odlišne vyzerala druhá 10-minútovka, v ktorej prebral iniciatívu obhajca trofeje. Šnúrou 11 bodov sa dostal do trháku, Piešťanom odišla v tejto fáze ľahkosť v hre a tiež streľba. Viackrát sa domácim hráčkam podarilo nadýchnuť k nejakému tlaku, ale od vyrovnanejšieho stavu ich brzdila nedisciplinovanosť a hlavne bodové odpovede súpera. Po prvom polčase svietil na tabuli stav 31:43.

Brno sebavedomo odštartovalo aj druhý polčas, pri pokračujúcej vysokej úspešnosti streľby sa Piešťanom len ťažko strelecky a herne hľadala odpoveď. Manko sa dostalo cez 20-bodovú hranicu, ale aj napriek nepriaznivému vývoju stretnutia, to domáce hráčky nezabalil. Do záverečnej štvrtiny sa išlo za stavu 48:65. Čajky aj s podporou publika ešte skúšali zdramatizovať finálový duel, ale skúsenejší súper žiaden takýto scenár nepripustil.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.