Spartakovci si zo Žiliny odnášajú prehru

Žilina v šlágri kola porazila Trnavu 1:0. Upevnila si druhú pozíciu v tabuľke Niké ligy za vedúcim Slovanom Bratislava.

Na snímke sprava v súboji o loptu Patrik Iľko a Martin Mikovič | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti MŠK Žilina zdolali v dnešnom stretnutí 17. kola Niké ligy doma Spartak Trnava 1:0. Po treťom víťazstve za sebou sa dotiahli na rozdiel jedného bodu na vedúci Slovan Bratislava. Ten má však zápas k dobru, zajtra sa predstaví na ihrisku Podbrezovej. Spartak ukončil sériu piatich výhier a v tabuľke zostal na treťom mieste, jeho strata na druhú Žilinu narástla na päť bodov.

O triumfe MŠK rozhodol gól z konca prvého polčasu, keď Patrik Iľko našiel z pravej strany na hranici šestnástky Samuela Gidiho. Ten vydarenou strelou namieril presne k ľavej žrdi. Domáci mali po prestávke možnosti na zvýšenie náskoku, ale šance Tomáša Nemčíka, Dávida Ďuriša či opäť Gidiho zostali nevyužité. "Andeli" v závere zavreli domácich pred šestnástkou, vyrovnania sa nedočkali aj preto, že Jakub Paur nedokázal z dobrej pozície hlavičkou prekonať Ľubomíra Belka v bráne MŠK.

17. kolo Niké ligy:
        MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)
        Gól: 45. Gidi. Rozhodovali: Gemzický - Pozor, Jekkel, ŽK: Bile, Minárik - Šulek, Bukata, Mikovič, Koštrna, 1412 divákov.
        MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík - Rusnák (90.+3 Javorček), Gidi, M. Sauer, Bari - Iľko (77. Essomba), Bile (77. Adang), Bile, D. Ďuriš
        Spartak Trnava: Takáč - Šulek (64. Oseni), Koštrna, Kóša, Mikovič (77. Kompan Breznik) - Bukata, Zeljkovič (77. Bernát), Daniel (38. Djurič) - Azango, M. Ďuriš (64. Paur), Ofori