Spartak Trnava porazil Košice dvoma gólmi

Bodoval Azango a Bainović.

Michal Ďuriš počas zápasu v Košiciach | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti FC Košice prehrali deviaty ligový zápas po sebe. V nedeľňajšom stretnutí 14. kola Niké ligy prehrali na domácom trávniku s FC Spartak Trnava 0:2. Oba góly padli v druhom polčase, keď sa v 48. minúte presadil Philip Azango a o dve minúty aj Filip Bainovič.

Nováčik súťaže zatiaľ naposledy bodoval v 6. kole proti Zlatým Moravciam (1:0). Trnavčania poskočili po treťom víťazstve po sebe na priebežnú 3. priečku, na ktorej strácajú dva body na druhú Žilinu. Nováčik súťaže FC Košice je na 10. mieste, na posledný 12. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble má štvorbodový náskok.

Prvý polčas neponúkol veľa futbalovej krásy, miernu hernú prevahu mali hostia. Diváci však nevideli priamu strelu na bránku a vyústením bolo bezgólové skóre. Všetko podstatné sa udialo v úvodnej päťminútovke druhého dejstva. Po sérii chýb domácich sa Daniel dostal k centru z ľavej strany a nepokrytý Azango hlavou otvoril skóre - 1:0. Zaskočení domáci inkasovali krátko na to druhýkrát, tentoraz sa prízemnou strelou z hranice šestnástky presadil Bainovič - 0:2. Hostia si do konca zápasu bez väčších problémov postrážili dvojgólový náskok.