Na pešej zóne bude dnes podvečer koncert učiteľov umeleckej školy

Učitelia, ktorí počas školského roka vyučujú hlohovské deti hru na rôzne hudobné nástroje na miestnej základnej umeleckej škole (ZUŠ), vymenia v sobotu večer učebne za otvorené pódium na pešej zóne v Hlohovci.

Pešia zóna v Hlohovci. | Foto: GSV
Pešia zóna v Hlohovci. | Foto: GSV
Reklama
VIP GYM Trnava

V rámci Hlohovského kultúrneho leta vystúpi na Koncerte učiteľov ZUŠ pred verejnosťou väčšina z tridsaťčlenného pedagogického zboru, uviedla riaditeľka školy Oľga Pappová.

Čo sa deje v Hlohovci, viete ako prví. Správy vždy 5 minút pred celou na lokálnej frekvencii 103,9 MHz.
Čo sa deje v Hlohovci, viete ako prví. Správy vždy 5 minút pred celou na lokálnej frekvencii 103,9 MHz.

"Mesto dáva v lete regionálnym umelcom príležitosť predstaviť sa v centre Hlohovca. Záver leta bude patriť našim pedagógom, program sme zostavili z duí, trií a kvartet," povedala Pappová.

Dramaturgickým zámerom bolo priniesť v letnej atmosfére najmä známe súčasné skladby. Akordeónové kvarteto sa predstaví napríklad Astorom Piazollom a jeho tangom, trio v zostave husle, klavír a hoboj skladbami Elvisa Presleyho. Diváci si vypočujú aj zoskupenia so saxofónom, klavírom či gitarou, dopĺňať ich bude spev. "Kolegovia s husľami a klavírom zahrajú známe motívy z muzikálu Fidlikant na streche," doplnila riaditeľka ZUŠ.

Poznamenala, že hlohovskí pedagógovia zo ZUŠ zvyknú svoje umenie predviesť počas tradičných Dní učiteľov, ku ktorým mesto pripravuje program v refektári Vlastivedného múzea. "Naša škola počas roka pravidelne obohacuje podujatia v meste. V rámci kultúrneho leta sa predstavili aj naši žiaci," doplnila.

Koncert učiteľov ZUŠ sa začne o 18.00 h na pešej zóne. Hovorili sme o tom v správach Trnavského rádia o 5 minút skôr, ako ostatní.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.

Reklama

Fotogaléria

 • Trnava
  106,2 MHz
 • Hlohovec
  103,9 MHz
 • Piešťany
  107,9 MHz
 • Piešťany, Vrbové a okolie
  97,3 MHz
 • Galanta
  93,4 MHz
 • Holíč, Skalica
  106,0 MHz
 • Dunajská Streda
  98,3 MHz