Očakávaný zápas Spartaka a Dnipra máme za sebou s výsledkom 1:1. Vidíme sa v odvete

Futbalisti Spartaka Trnava sa stretli s ukrajinským SC Dnipro-1. Zápas skončil nerozhodne 1:1. Protivníci sa stretnú v odvete na košickej pôde.

Napriek vypredanému štadiónu sa Spartakovcom nepodarilo poraziť Dnipro | Foto: Pavol Jurák, Trnavské rádio
Mazda - TANEX Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava nastúpili na úvodný domáci zápas play-off Európskej konferenčnej ligy proti ukrajinskému SC Dnipro-1 s cieľom uhrať dobrý výsledok. Pred odvetou v Košiciach si chceli vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu na prvý postup do skupinovej fázy po piatich rokoch. Úvodný duel bol na štadióne Antona Malatinského.

Náznaky gólu padli už v 9. minúte. Priamy kop Romana Procházku ale šancu nepriniesol, lopta smerovala vysoko nad.

V 27. minúte mal obrovskú šancu Martin Bukata. Mieril presne, jeho strelu ale videl a zlikvidoval ukrajinský brankár Kinarejkin.

Na snímke stredopoliari Martin Bukata a Vasyl Kravec | Foto: TASR, Lukáš Grinaj

V 38. minúte mal ambíciu na gól Erik Daniel. Strieľal spoza šestnástky, jeho strela bola však nepresná.

Nekôr sa do obrovskej šance dostal Marco Djuricin. V skrumáži pred hosťujúcou bránkou dvakrát zakročil, Kinarejkin ale ostal neprekonaný.

Prvá polovica duelu góly nepriniesla, hostia však hrali v oslabení. Žltú kartu Eduarda Sarapija zmenil VAR na červenú. Priebeh hry bol doposiaľ vyrovnaný, viac striel na bránku však majú jednoznačne Trnavčania.

Rozhodca udeľuje červenú kartu Eduardovi Sarapijovi | Foto: TASR, Lukáš Grinaj

55. minúta a tím FC Spartak Trnava dal gól! Prihrávku na pravé krídlo dostal Kelvin Ofori a vykúzlil famóznu, priam neuveriteľnú ranu, ktorá ešte bola tečovaná. Od bránkovej konštrukcie skončila lopta za čiarou. Asistoval Erik Daniel.

V 67. minúte dal tím SC Dnipro-1 gól. Oleksandr Pikhaljonok vzal ponúknutý pokutový kop na starosť a bez akýchkoľvek komplikácií ho s prehľadom premenil. Dominika Takáča poslal do opačnej strany. Bez asistencie vyrovnal na 1:1.

V 88. minúte Ihor Kohut dostal druhú žltú kartu za faul na Štetinu a musel tak opustiť ihrisko. Spartak Trnava dohrával duel v dvojnásobnej početnej výhode.

Dnešná zostava | Foto: TASR, Lukáš Grinaj

Ku koncu duelu Štefánikov center doletel na kopačky Daniela, ten úplne osamotený z voleja prestrelil bránku. Tutovka, ktorá mohla priniesť rozhodujúci gól zahodená.

Zápas sa skončil nerozhodne | Foto: Pavol Jurák, Trnavské rádio