Poľskí fanúšikovia sú v Trnave, na Kollárovej sa zhromaždili ťažkoodenci

Futbaloví fanúšikovia Lechu Poznań sú v Trnave. Prinášame zaujímavé momenty minútu po minúte.

Polícia využije aj obrnenú techniku. | Foto: Dušan Vančo
Mazda - TANEX Trnava

Fanúšikovia v klubových farbách a motívoch zaplnili terasy podnikov v centre Trnavy ale aj Ružový park.

Fanúšikovia Lechu v centre Trnavy. | Foto: red.

Na Kollárovej ulici pri bývalých Mestských parných kúpeľoch majú policajti už zhruba dve hodiny východiskový bod.

Polícia na Kollárovej ulici v Trnave. | Foto: red.

Na mieste sa už vystriedali desiatky ťažkoodencov a policajtov, ktorí sa postupne rozišli na svoje stanovištia.

Prítomný je aj antikonfliktný tím. Atmosféra v meste je zatiaľ pokojná.

Zmenou oproti plánom je, že Kollárova ulica je stále prejazdná ako pre automobily, tak aj pre autobusovú dopravu.

Polícia nám povedala, že pokým je situácia pokojná, dôvod uzavrieť Kollárovu nie je. Uzavrú ju operatívne, pravdepodobne medzi 16 a 17 h.

Fanúšikovia Lechu a prichádzajúca polícia. | Foto: red.

Fanúšikom Lechu robí najväčší problém obchádzka staveniska Námestia SNP k južnej tribúne. Policajti sú preto vo väčšej skupine na začiatku pešej zóny.

Fanúšikovia Lechu prechádzajúci cez Ružový park. | Foto: Pavol Holý

O 16.47 hodine uzavreli Kollárovu ulicu. Polícia už iba vyprevádza zvyšné vozidlá na ulici.

Kollárova ulica je už uzavretá. | Foto: Pavol Holý

Fanúšikovia Lechu sa zhromaždili na Trojičnom námestí. Postupne sa presúvajú na štadión A. Malatinského. V Trnave medzitým začalo pršať.

Fanúšikovia Lechu v centre Trnavy

Pred 19. hodinou je v okolí štadióna husto. Davy fanúšikov Spartaka smerujú na štadión. Zápas začne o 20.00 h.

Fanúšikovia Spartaku prúdia na štadión. | Foto: PJ

Fanúšikovia domácich tipujú výhru Spartaku. Atmosféra je pokojná, pripomína náladu pred derby.

Atmosféra ako pred derby. | Foto: PJ

Štadiónom A. Malatinského znelo Il Silenzio. Spartak Trnava o 20.00 nastúpil na odvetu tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy proti Lechu Poznań.

Il Silenzio na ŠAM-e

Hluk z vypredaného štadiónu je počuť do širokého okolia. Zápas sledujú aj v mnohých podnikoch v Trnave.

Zápas sledujú a počúvajú aj v podnikoch a na terasách. | Foto: red.

37. minúta, Spartak dáva gól. Prvá strela do priestoru brány je rovno gólová! Strelcom je Kelvin Ofori.

Štadión tesne pred streleným gólom. | Foto: Karin Talajková

Druhý polčas a Trnava dáva druhý gól. Strelcom je Erik Daniel. Zápas má mimoriadne dobré tempo a Andeli sú veľmi efektívni. Poliaci však strelou Kristoffera Veldeho znižujú na 2:1.

Fanúšikovia po druhom góle. | Foto: Karin Talajková

74. minúta a Lukáš Štetina dáva pravdepodobne postupový tretí gól Trnavy. Spartak vedie 3:1. Výsledok sa už nezmenil ani po 8-minútovom predĺžení.