Spartak Trnava prehral s Banskou Bystricou

Výsledné skóre bolo 0:1.

Ilustr. foto | Zdroj: TASR
Mazda - TANEX Trnava

Pred zápasom sa uskutočnila autogramiáda, ľudia sa mohli odfotiť pri čerstvo získanom Slovenskom pohári. Prišli stovky fanúšikov červeno-čiernej. Rozhovor so Spartakovcami po výhre nájdete tu.

Autogramiáda pred zápasom | Zdroj: Spartak Trnava

Zápas Fortunaligy však skončil šťastne pre Banskú Bystricu. Víťazstvo zaistil jediným gólom zápasu v 60. minúte Martin Rymarenko. Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v sobotňajšom zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul s Duklou Banská Bystrica 0:1. "Andeli" si tak skomplikovali boj o 3. miesto. Zostávajú síce na bronzovej priečke, no dve kolá pred koncom súťaže už majú pred Podbrezovou a Banskou Bystricou len dvojbodový náskok.

O troch bodoch pre Duklu rozhodla situácia zo 60. minúty, keď tečovaný center Záhumenského nedokázal Štetina v súboji s Martinom Rymarenkom odhlavičkovať, lopta padla na päťke pred útočníka "vojakov" a ten ju technicky poslal do trnavskej brány. Trnavčania mali viaceré šance na vyrovnanie, Ristovski však trafil hlavou žrď a neujali sa ani ďalšie pokusy domácich.

8. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy - skupina o titul:
        FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
        Gól: 60. Rymarenko. Rozhodovali: Dzivjak – Straka, Jánošík, ŽK: Savvidis - Uhrinčať, Migaľa, Gorosito, 2701 divákov.
        Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (66. Ristovski), Twardzik – Savvidis – Daniel (46. Azevedo), Bukata (46. Štefánik), Procházka (66. Oseni), Ofori – Taiwo
        B. Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja (66. A. Slávik), Migaľa (66. Depetris), Ľupták, Záhumenský – Faško (90+. Svetlík), Balič (90+. Hanes) – Rymarenko (89. Káčerík)

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.