Spartak Trnava prehral s Dunajskou Stredou

Regionálny šláger Fortuna ligy skončil priaznivejšie pre domácich.

Hráč Trnavy Erik Daniel a hráč DAC Alex Pinto počas zápasu | Zdroj: TASR
Vyberte si z ponuky našich reklamných produktov

Zápas 2. kola nadstavby skupiny o titul  Fortuna ligy medzi DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava skončil 3:1 pre domácich. Góly strelili za DAC Željko Gavrić, Miroslav Káčer a Regő Szánthó. Za Trnavu korigoval len Abdulrahman Taiwo.

Fanúšikovia na ceste do vlaku o 14:20 | Zdroj: ZSSK

Hralo sa v MOL Aréne v Dunajskej Strede. Trnavskí fanúšikovia šli na juh zväčša špeciálnym deväťvozňovým vlakom, ktorý dnes zviezol takmer 700 ľudí.

Futbalisti DAC Dunajská Streda vyhrali v dueli 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad Spartakom Trnava 3:1 a udržali si štvorbodový náskok na čele tabuľky pred Slovanom Bratislava. V lige neprehrali už 17 duelov za sebou.

V krajskom derby otvoril v 39. minúte skóre hlavou Gavrič, po 35 sekundách druhého polčasu zvýšil Káčer strelou z 20 metrov na 2:0. Spartak znížil v 72. minúte, keď po rohovom kope Twardzika hlavou poslal do bránky loptu Taiwo, no triumf lídra tabuľky potvrdil v závere Szánthó.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 3:1 (1:0)
        Góly: 39. Gavrič, 46. Káčer, 86. Szánthó – 72. Taiwo. Rozhodovali: Smolák – Hancko, Jekkel, ŽK: Káčer - Bukata, Taiwo, 7390 divákov
        DAC: Petráš - Pinto, Risvanis, Kružliak, Andzouana - Káčer, Ramadan (82. Szánthó), Dimun–Blackman (82. Muhamedbegović), Krstović (90. Kalmár), Gavrić (64. Nebyla)
        Trnava: Vantruba - Koštrna, Štetina, Kóša, Twardzik - Savvidis–Bukata (46. Procházka), Paur (46. Štefánik)– Daniel (68. Ristovski), Taiwo, Ofori (5. Iván, 68. Azevedo)

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.