Spartak Trnava zdolal AS Trenčín

Výsledné skóre bolo 3:2. Skóre za Trnavu načal už v úvode zápasu Filip Twardzik. V šiestej minúte pridal gól Kelvin Ofori a do konca prvého polčasu skóroval aj Abdulrahman Taiwo. Trenčianske góly padli v druhej polovici zápasu.

Gólová radosť na strane Spartaka Trnava | Zdroj: TASR
Vyberte si z ponuky našich reklamných produktov

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 21. kola Fortuna ligy na svojom ihrisku nad AS Trenčín 3:2. Domáci viedli po prvom polčase už 3:0, no z jasného duelu bola nakoniec dráma, keď sa hostia v druhom polčase dotiahli na rozdiel gólu.

Spartak v prvom polčase dominoval a vypracoval si trojgólový náskok. Už v šiestej minúte vyhrávali "andeli" 2:0, keď sa najprv z päťky presadil Twardzik a po ňom skóroval technicky aj Ofori. V závere prvého dejstva podbehol dlhý Takáčov nákop brankár Vozinha, jeho chybu využil Taiwo a do prázdnej bránky pridal tretí gól Trnavy. Po hodine hry však po faule Ujlakyho na Kozlovského znížil z penalty Gajdoš a krátko na to vrátil Trenčín do zápasu po krížnej strele Mičudu gólovým sklzom Kupusovič. Z jednoznačného zápasu vznikla dráma, ale hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. V závere ešte prišli o vylúčeného Hollého, ktorý videl po šarvátke druhú žltú kartu.

Fortuna liga - 21. kolo:
        FC Spartak Trnava - AS Trenčín 3:2 (3:0)
        Góly: 3. Twardzik, 6. Ofori, 40. Taiwo - 60. Gajdoš (z 11 m), 64. Kupusovič. Rozhodovali: Kišš - Jekkel, Zemko, ŽK: Procházka, Paur, Taiwo - Soares, Oladoye, Hollý, Gajdoš, ČK: 90.+5 Hollý (AS), 2603 divákov.
        Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) - Procházka - Ofori (86. Paur), Bukata (56. Karhan), Štefánik (90.+1 Čurma), Mikovič - Taiwo
        Trenčín: Vozinha - Kozlovský, Stojsavljevič (46. Pires), Bagín, Yem (80. Dos Santos) - Bainovič (46. Oladoye) - Soares, Hollý, Gajdoš, Kmeť (46. Kupusovič) - Okunola (61. Mičuda)

hlasy po zápase:
        Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Na rozdiel od minulého zápasu s Ružomberkom sme veľmi dobre vstúpili do stretnutia, boli sme efektívni, z dvoch šancí sme dali dva góly. Potom sa chalani bavili futbalom spolu s ľuďmi, darilo sa nám kombinovať, mali sme ďalšie príležitosti, mohli sme aj skôr zvýšiť na 3:0. Prvý polčas bol z našej strany výborný. V druhom polčase som do toho vstúpil ja striedaniami, potom prišla jedenástka, ktorá zmenila dianie na ihrisku. Trenčín vycítil šancu, znervózneli sme a napokon môžeme byť radi, že sme to ustáli, aj keď Trenčín už za stavu 3:2 nemal vyložené šance s výnimkou možno jednej nebezpečnej. Mohli sme zápas zavrieť na 4:2, Ofori to netrafil, potom to bolo do poslednej sekundy nervózne. Pre nás sú to dôležité tri body, som rád, že sme zvíťazili."
        Marián Zimen, tréner AS Trenčín: "Do zápasu sme nevstúpili dobre, nesplnili sme plán ani zámer, chýbala nám kompaktnosť, kontakt v súbojoch, väčšia agresivita, dôraz, ani pohybovo to nebolo tak, ako si predstavujeme. Tým pádom sme nemohli byť úspešní. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, zrýchlili hru, niektoré situácie sme zjednodušili, dostali sme sa dvoma gólmi do hry, ale nestačilo to ani na bod."

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.