Spartak Trnava porazil Žilinu, stále je v boji o druhé miesto

Futbalisti Spartaka Trnava vyhrali v dueli 9. kola nadstavby Fortuna ligy v skupine o titul na ihrisku MŠK Žilina 2:1. Zostali tak v hre o druhú priečku, keď sa bodovo vyrovnali Ružomberku, ten má však zápas k dobru. Žilina skončí v skupine o titul s istotou na šiestej pozícii.

Spartak si nesie zo Žiliny víťazstvo. l Zdroj: Lukáš Grinaj
Mazda - TANEX Trnava

Po opatrnejšom úvode sa ako prví presadili hostia. Vlasko na pravej strane začal akciu, slabo bránený Koštrna zvládol prihrať Bukatovi a ten už zoči-voči Petrášovi nezaváhal a bolo 0:1.

Ďalšiu veľkú príležitosť mali opäť hostia na konci 16. minúty. Po narážačke sa pred Petrášom ocitol Kozák, do siete loptu nepretlačil, z dorážky to ešte skúšal Olejník, ale Kopas jeho pokus zblokoval a z rovnakej akcie si ešte skúsil Vlasko vypýtať penaltu, napokon však dostal len žltú kartu. Domáci si skúšali vypracovať súvislejší tlak a v 25. minúte vyrovnali. Bariho center zľava využil Patrik Iľko a hlavou zmenil skóre na 1:1.

V 31. minúte sa k lopte v pokutovom území dostával Vlasko, po faule domácich rozhodca odpískal penaltu. K nej sa postavil Olejník, jeho slabú strelu po zemi však Petráš vychytal. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte po rohu hlavičkoval Iľko, jeho pokus len tesne minul bránu Takáča.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bezo zmien. Prvá väčšia šanca prišla až v 66. minúte, po strele takmer od stredového kruhu trafil Kaprálik konštrukciu napínajúcu sieť za bránou. V 71. minúte sa po výbornej akcii presadili hostia. Bamidele potiahol loptu od stredu ihriska, po narážačke s Vlaskom vystrelil Bukata, jeho dobrý pokus ešte Petráš vyrazil, na dorážku Olejníka však už bol prikrátky - 1:2.

80. minúta priniesla zaujímavú akciu domácich, Jambor vyzvŕtal obranu súpera a po dobrej kľučke opečiatkoval pravú žrď brány Trnavy. Žilina skúšala vyrovnať, v 84. minúte z diaľky dobre vypálil Kopas, Takáč však vyrazil na roh. V nadstavenom čase to ešte spoza šestnástky skúsil Myslovič, avšak nepresne.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.