Spartak Trnava zaznamenal s Ružomberkom bezgólovú remízu

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v nedeľnom zápase 7. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige doma s MFK Ružomberok 0:0. Tretí Spartak má na konte 54 bodov rovnako ako druhý Ružomberok.

Hráči Spartak Trnava nevyhrali, ani neprehrali. l Zdroj: Lukáš Grinaj
Vyberte si z ponuky našich reklamných produktov

Spartak začal proti Ružomberku aktívne a do desiatej minúty mal tri dobré šance. Najprv Procházka zo šestnástky netrafil dobre loptu a poslal ju veľmi nepresne, potom Bamidele zaštrikoval v šestnástke a trafil do bočnej siete. Neskôr hľadal africký krídelník prudkým centrom Ristovskeho, ktorý však na loptu nedosiahol. Posledná spomínaná akcia bola výpovedná pre celý prvý polčas z pohľadu Trnavy, podobných momentov, keď domácim chýbal k lepšiemu zakončeniu krok či lepšie postavenie, bolo viacero.

Trnavský tréner Michal Gašparík musel urobiť prvé striedanie už v 17. minúte, keď zraneného Čurmu nahradil Tumma. V 21. minúte mohli z ničoho nič udrieť hostia. Regáli získal loptu v strede ihriska, vysunul kolmicou do zakončenia Boďu, ktorého strelu odvrátil na bránkovej čiare Škrtel priamo pred Regáliho a ten z päťky prestrelil bránku. Hluché obdobie, keď sa hralo medzi šestnástkami, preťal v 37. minúte prudkou ranou z 20 metrov Grič, Krajčírik vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval nepresne Ristovski.

Spartak sa tlačil dopredu aj po zmene strán, nevychádzala mu však finálna fáza. Obrana Liptákov buď zblokovala prihrávky z krídla, alebo strelecké pokusy Procházku či Mikoviča nemali dôraz ani presnosť. Ružomberok mohol zmeniť vývoj zápasu striedajúcim Bobčekom, Takáč jeho zakončenie z uhla vyrazil nohou.

Cestu do siete si nenašla ani Savvidisova hlavička po Bukatovom rohovom kope, ani Lichého pokus zo strednej vzdialenosti na opačnej strane. Po akcii Mikoviča a strele Bamideleho sa lopta odrazila na päťku pred Ramadana, ktorý však v chvate poslal loptu vedľa bránky. Sýrskemu legionárovi nebolo súdené ani po rohovom kope, keď síce najlepšie vyskočil, no trafil hlavou nad. Trnavu mohol v závere uzemniť Lichý, jeho "jedovka" však len tesne minula konštrukciu bránky.

Overené správy a príbehy, ktorými žijete. Každý deň v Trnavskom rádiu.