Spartak porazil Žilinu jedným gólom

Futbalisti Trnavy zvíťazili v zápase 5. kola nadstavby Fortuna ligy v skupine o titul doma nad Žilinou 1:0. Spartak proti Žiline zaznamenal prvé tohtoročné ligové víťazstvo.

Radosť z gólu. l Zdroj: Lukáš Grinaj
Vyberte si z ponuky našich reklamných produktov

Medzi Spartakom a Žilinou sa od úvodu hral svižný zápas, lepšia bola v prvom polčase Trnava. Už v piatej minúte po Mikovičovom centri hlavičkoval zblízka nepresne Azevedo. Žilina to skúsila nepresnou strelou Mysloviča spoza šestnástky, lepšie ale tiež vedľa mieril na opačnej strane Bukata. Trnava otvorila skóre v 19. minúte. Po štandardke vrátil loptu do šestnástky Savvidis, Ristovski predĺžil hlavou loptu na zadnú žrď, kde sa obetavo hlavou vrhol Tumma, posunul loptu na os bránky pred Čurmu a ten pohotovo zakončil - 1:0.

V 28. minúte stratil pri rozohrávke Žiliny v pokutovom území loptu Leitner, následne fauloval Procházku a rozhodca Sedlák ukázal na biely bod. Azevedovi však penaltu vystihol Belko. Krátko na to odmietol asistenciu do štatistík pre Azeveda pre zmenu Ristovski, jeho center zblízka hlavou trafil nad.

Procházka vystihol v 35. minúte aj ďalšiu Leitnerovu chybu pri rozohrávke, zmocnil sa lopty, išiel sám na Petráša, ten však jeho zakončenie placírkou vyrazil nohou. Trnavské tribúny následne tlieskali pri krížnej rane Koštrnu, ktorá presvišťala okolo bránky.

Po zmene strán podnikla rýchlu akciu Žilina, Owusu utiekol po krídle centrom hľadal prudkou prihrávkou Jambora, ktorý loptu nestihol a Kaprálika na zadnej strany päťky napálil nad. Hra už bola vyrovnanejšia a šancí sa rodilo výrazne menej. Väčšina akcií končila na nepresnej finálnej fáze.

V 82. minúte Kamenárovi nemohol narobiť problémy propagačný pokus Mráza, v závere Žilina nedotiahla do zdarného konca ani rýchlu kontru, keď pred Kaprálikom hasil dobrým návratom Mikovič. Brankár hostí Petráš musel zasahovať po tom, ako si streleckú pozíciu vytvoril Bamidele a vyslal prudkú jedovku na bránku. Trnavčania si výsledok postrážili a pripísali si prvé tohtoročné ligové víťazstvo.